Neredeyiz?

Bize Ulaşın!

Adres

Yüzüncü Yıl Mah.Turgut Özal Bulvarı 85153 Sokak 01360 Çukurova / ADANA

Telefon

+90 322 256 44 11

Faks

+90 322 256 55 77

  • Gönder

Tarihçe

Zaman 70’li yılların ortalarına doğru doludizgin ilerlerken, ülkemizin kalkınma hamlesinde önemli yer tutan projeler de birbiri ardına hayata geçmeyi sürdürüyordu.

Bu projelerden Adana, Mersin, Elazığ, Kilis, Malatya ve Aydın’dakilerin diğerlerinden çok farklı, çok özel bir yanı vardı. Çünkü 90’lı yılların başlarında yıldızı hızla parlayacak olan İBA İnşaat’ın temelleri, 1975 yılından itibaren Anadolu’yu karış karış gezen, geleceği parlak iki genç mühendis tarafından işte o proje sahalarında atılıyordu.

1985 yılına gelindiğinde, İsmail Bey ve eşi Dilhan Hanım bilgilerini, geniş vizyonlarını ve gençlik enerjilerini kendi şirketleri için kullanmaya karar veriyorlar ve Türk inşaat sektörüne yeni bir şirket olarak merhaba diyorlar.

İsmail Babacan ve Dilhan Babacan’ın yönetimindeki İBA İNŞAAT sektöre hızlı giriyor, kamu ve özel sektöre ait altyapı ve üstyapı projelerini büyük bir başarıyla hayata geçiriyor ve çok kısa sürede adından övgüyle söz ettirmeye başlıyor.

90’lı yıllara gelindiğinde ise, İBA İNŞAAT Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketleri arasındaki yerini çoktan alıyor. 2005 yılında kurumlar vergi rekormenleri sıralamasında ilk 20’ye girmenin motivasyonuyla  2000’li yıllara yeni bir vizyonla girmeye karar vererek kurumsal yapılanmasını tamamlayan İBA İNŞAAT yeni bir geleceğe doğru hızlı adımlarla ilerliyor.

İkinci kuşağın, İsmail Babacan ile birlikte oluşturduğu yönetim modeli, başarıyı kaçınılmaz kılan sebeplerden biri. Genç yaşlarına rağmen iyi eğitim almış, şantiye tozuyla erken yaşta buluşmuş çocuklar, şirketi babaları ile birlikte yönetiyorlar. Bu da aile şirketinin diğer kuşaklarda da büyümeye devam edeceğine dair bir işaret olarak kabul görüyor.

Büyük ölçekli alt ve üstyapı projelerinin etüd, proje, inşaat aşamalarını başarıyla yürüten İBA sahip olduğu finansman gücü, deneyim, insan kaynakları, makine parkı, alt yüklenici ve sektörün önde gelen kuruluşlarıyla söz verdiği zamanda  gerçekleştirdiği projeler ile Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketleri arasındaki yerini her yıl biraz daha sağlamlaştırarak, gelişimini ve ilerlemesini artan bir ivme ile sürdürüyor.

Bugünlerde İBA İMAR İNŞAAT A.Ş. 40 yıla yaklaşan alt ve üstyapı projelerindeki başarılı çalışmalarının kazandırdığı deneyim ve güven ile, yüksek standartlardaki 176 konut ve sosyal donatılarıyla Adana’nın en nitelikli konut projeleri arasında gösterilen PINARLI BAHÇE’nin yapımına hızla devam ediyor.